Z bloga

Zarabianie na stronie internetowej

Z pewnością każdy kto posiada własną stronę internetową chciałby na mniej zarobić. Jest mnóstwo ser...

Optymalizacja strony WWW

Dobra optymalizacja -> Skuteczne Pozycjonowanie SEO czyli optymalizacja w kierunku pozycjonowani...

Od czego zacząć? Strona internetowa

Masz pracę, codziennie wstajesz rano i idziesz do pracy na 8 lub więcej godzin. Z utęsknieniem wycz...

Pewnie wielu z nas chciało mieć własną stronę internetową o swoim hobby czy pracy. W tym artykule opiszę jak zacząć naszą przygodę w świecie Internetu.

Na początek musimy się dowiedzieć czy będziemy mieć w ogóle w przyszłości czas dla naszej strony, bo przecież trzeba ciągle nad nią pracować. Przy decyzji o założeniu strony internetowej każdy ma zapał do pracy, czasami siedzi się godzinami nad nowymi artykułami dla niej czy nad grafiką, ale w przyszłości to się zmienia.

Więcej…

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów na swą firmę i przedstawienie im swej oferty? Czy taka reklama musi wiązać się z wysokimi kosztami?

Reklama nie musi być droga, a Internet daje współczesnym przedsiębiorcom nieograniczone możliwości. Firmowa strona internetowa to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki niej można nie tylko zaprezentować swą ofertę milionom odbiorców wiadomości na całym świecie, ale także wzbudzić ich zaufanie.

Więcej…
 • strona www, responsywna strona, strona www tanio, strona mobilna
 • strony internetowe Kielce, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Kraków
 • strony internetowe Katowice, Częstochowa, Brzesko, Chrzanów, Radom
 • komputery i oprogramowanie, oprogramowanie dla budownictwa, oprogramowanie sklepu
 • oprogramowanie księgowość, magazyn, faktury, finanse
Systemy CMS - zarządzanie treścią

Przy tworzeniu stron internetowych często wykorzystuje się nowoczesne i bardzo pomocne systemy CMS.

Pozwalają one na przygotowanie profesjonalnej strony w prosty sposób. Taki system zarządzania treścią daje nam możliwość sprawnego oddzielenia treści strony od sposobu jej zaprezentowania na witrynie. System CMS to aplikacja lub cały ich zestaw, są one łatwe w użyciu.

Jest wiele znanych i chętnie używanych systemów zarządzania treścią. Profesjonalne systemy, takie jak Drupal czy Joomla dają nam wiele możliwości już przy tworzeniu strony jak i podczas jej późniejszych modyfikacji.

Jeśli nie czujemy się jeszcze zbyt pewnie, możemy zdecydować się na Wordpress. Jest to system, który posiada już polską wersję i stronę internetową, jest również całkowicie darmowy. Pozwala jednak na stworzenie w pełni profesjonalnych blogów jak i witryn internetowych. Jako właściciele strony otrzymujemy sprawny i prosty w obsłudze panel administracyjny do zarządzania witryną oraz możliwość dedykowania uprawnień dla innych osób, dodających coś na stronę.

Wordpress to znany i ceniony system CMS, czyli system zarządzania treścią. Pozwala on na tworzenie nowoczesnych blogów i ciekawych, w pełni profesjonalnych stron internetowych.

Wordpress ma wiele zalet, jedną z nich jest prosty w obsłudze, ale jednocześnie bardzo rozbudowany panel administracyjny. Możemy także dzięki niemu dowolnie zmieniać wygląd naszej strony, poprzez wgranie nowego motywu. Ponadto, Wordpress daje nam również możliwość definiowania uprawnień, jakie posiada każda osoba zarządzająca stroną. Najwięcej uprawnień otrzymuje oczywiście administrator strony.

Poza tym można nadać również funkcję moderatora czy redaktora, który z kolei może jedynie dodawać nowe wpisy. Poza tym, system zarządzania treścią Wordpress umożliwia nam łatwą aktualizację nowych treści. Do postów można wklejać elementy graficzne czy nawet wstawiać filmy.

Wordpress umożliwia nam także wstawianie wszelkiego typu elementów interaktywnych, takich jak sondy, ankiety czy włączanie możliwości komentowania na stronie.

  Podobne:
Joomla - wprowadzenie
Joomla jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS w internecie.
Tworzenie stron internetowych
Jest wiele rodzajów stron internetowych i każdą z nich tworzy się inaczej.

 • Praca w sieci

  Ludzie coraz częściej poszukują dodatkowych źródeł zarobku. Ostatnim takim popularnym źródłem stał ... • Zaistnieć w sieci

  Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego działalność czy też nawet zwykły blog dotarł do jak najwięks... • Graficzna oprawa strony

  Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sk...


Designed by www.nucleuscms.pl