Z bloga

Zarabianie na stronie internetowej

Z pewnością każdy kto posiada własną stronę internetową chciałby na mniej zarobić. Jest mnóstwo ser...

Optymalizacja strony WWW

Dobra optymalizacja -> Skuteczne Pozycjonowanie SEO czyli optymalizacja w kierunku pozycjonowani...

Od czego zacząć? Strona internetowa

Masz pracę, codziennie wstajesz rano i idziesz do pracy na 8 lub więcej godzin. Z utęsknieniem wycz...

Pewnie wielu z nas chciało mieć własną stronę internetową o swoim hobby czy pracy. W tym artykule opiszę jak zacząć naszą przygodę w świecie Internetu.

Na początek musimy się dowiedzieć czy będziemy mieć w ogóle w przyszłości czas dla naszej strony, bo przecież trzeba ciągle nad nią pracować. Przy decyzji o założeniu strony internetowej każdy ma zapał do pracy, czasami siedzi się godzinami nad nowymi artykułami dla niej czy nad grafiką, ale w przyszłości to się zmienia.

Więcej…

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów na swą firmę i przedstawienie im swej oferty? Czy taka reklama musi wiązać się z wysokimi kosztami?

Reklama nie musi być droga, a Internet daje współczesnym przedsiębiorcom nieograniczone możliwości. Firmowa strona internetowa to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki niej można nie tylko zaprezentować swą ofertę milionom odbiorców wiadomości na całym świecie, ale także wzbudzić ich zaufanie.

Więcej…
 • strona www, responsywna strona, strona www tanio, strona mobilna
 • strony internetowe Kielce, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Kraków
 • strony internetowe Katowice, Częstochowa, Brzesko, Chrzanów, Radom
 • komputery i oprogramowanie, oprogramowanie dla budownictwa, oprogramowanie sklepu
 • oprogramowanie księgowość, magazyn, faktury, finanse
Katalog stron firmowych

Czym jest katalog stron w internecie?

Jest to po prostu lista adresów różnych witryn internetowych. Listy takie tworzone są z myślą o internautach, poszukujących określonych informacji. Przypuśćmy, że interesuje nas wszystko na temat modnych fryzur. Wówczas wpisujemy dane hasło w wyszukiwarkę internetową. Po potwierdzeniu poszukiwanego hasła, wyświetli się strona z linkami wielu stron na dany temat.

Wiele linków będzie zawierało napis katalog stron. Oznacza to, że w danym miejscu, zostały zebrane różne adresy internetowe, które mogą nas zainteresować. Katalogi stron to nic innego jak tematyczne grupowanie wielu witryn. Jest to bardzo przydatne, gdy potrzebujemy wielu informacji na jakiś temat. Istnieje wiele odmian katalogów stron. Jedną z nich jest branżowy katalog stron.

Tu ogłaszają się różne firmy zajmujące się produkowaniem przedmiotów lub świadczeniem usług w ramach jednej branży. Większymi katalogami są katalogi firm, które podzielone są na różne branże. Katalogowanie informacji jest niezbędne ze względu na ich ilość zgromadzoną w internecie, który niektórzy nazywają ogromnym śmietnikiem. A przecież i na porządnym śmietniku segreguje się odpady.

Strony internetowe można katalogować ręcznie lub automatycznie. Ręczne katalogowanie pozwala nam na dokładne przeszukanie katalogów i wybranie tego, który jest najlepszy.

Jak to zrobić?

Dobry katalog powinien być stroną zaufaną, cieszącą się uznaniem wśród internautów. Wyznacznikiem popularności może być na przykład ilość linków, jakie prowadzą do danego katalogu. Jeśli jest ich dużo, świadczy o dobrej sławie takiej strony. Kolejna kwestia dotyczy częstości dodawanych wpisów na forum. jeśli pojawiają się one każdego dnia, katalog jest wiarygodny.

Najdłuższa dopuszczalna przerwa w dodawanie nowych tekstów nie powinna przekraczać dziesięciu, czternastu dni. Nie można zapomnieć również o tym, że dodawane teksty muszą być unikalne. Można to osiągnąć poprzez wybranie moderowanego katalogu.

Taki spis nie dopuści do ponownego wykorzystania jakiegoś tekstu, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie wpisy w katalogu są unikatowe i użyte po raz pierwszy. Tylko w stu procentach oryginalne teksty pozwalają na osiągniecie maksymalnej skuteczności i faktyczne promowanie danej witryny. Jest to związane także z faktem, że coraz większa liczba znanych wyszukiwarek bardzo zaostrza wymagania, stawiane tekstom do katalogów. Zaindeksowane witryny muszą być oryginalne, ponieważ w sieci pojawia się coraz więcej stron, kopiujące treści z innych serwisów.

Moderacja katalogu oznacza również, że dokładnie sprawdzane są nie tylko wpisy, ale też strony, jakie dodaje się do spisu. Ich stałe monitorowanie ma na celu ustalenie, czy strona istnieje naprawdę i jest regularnie aktualizowana. Strony, które nie są już prowadzone, usuwa się ze spisu, co dodatkowo zwiększa jego wiarygodność i wartościowość. Katalogowanie ręczne jest może i długotrwałym procesem, ale na pewno cechuje się wysoką skutecznością. Można zdecydować się również na automatyczne katalogowanie, na przykład na podstawie tekstów z synonimami. Z jednego takiego artykułu można wygenerować wiele unikatowych tekstów, które są automatycznie dodawane do katalogu stron internetowych.

  Podobne:
Wysoka pozycja
Wysoka pozycja strony w wyszukiwarce internetowej to bardzo istotna rzecz.
Katalogi stron
Dobry katalog stron internetowych powinien być portalem godnym zaufania, po

 • Praca w sieci

  Ludzie coraz częściej poszukują dodatkowych źródeł zarobku. Ostatnim takim popularnym źródłem stał ... • Zaistnieć w sieci

  Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego działalność czy też nawet zwykły blog dotarł do jak najwięks... • Graficzna oprawa strony

  Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sk...


Designed by www.nucleuscms.pl