Z bloga

Zarabianie na stronie internetowej

Z pewnością każdy kto posiada własną stronę internetową chciałby na mniej zarobić. Jest mnóstwo ser...

Optymalizacja strony WWW

Dobra optymalizacja -> Skuteczne Pozycjonowanie SEO czyli optymalizacja w kierunku pozycjonowani...

Od czego zacząć? Strona internetowa

Masz pracę, codziennie wstajesz rano i idziesz do pracy na 8 lub więcej godzin. Z utęsknieniem wycz...

Pewnie wielu z nas chciało mieć własną stronę internetową o swoim hobby czy pracy. W tym artykule opiszę jak zacząć naszą przygodę w świecie Internetu.

Na początek musimy się dowiedzieć czy będziemy mieć w ogóle w przyszłości czas dla naszej strony, bo przecież trzeba ciągle nad nią pracować. Przy decyzji o założeniu strony internetowej każdy ma zapał do pracy, czasami siedzi się godzinami nad nowymi artykułami dla niej czy nad grafiką, ale w przyszłości to się zmienia.

Więcej…

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów na swą firmę i przedstawienie im swej oferty? Czy taka reklama musi wiązać się z wysokimi kosztami?

Reklama nie musi być droga, a Internet daje współczesnym przedsiębiorcom nieograniczone możliwości. Firmowa strona internetowa to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki niej można nie tylko zaprezentować swą ofertę milionom odbiorców wiadomości na całym świecie, ale także wzbudzić ich zaufanie.

Więcej…
 • strona www, responsywna strona, strona www tanio, strona mobilna
 • strony internetowe Kielce, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Kraków
 • strony internetowe Katowice, Częstochowa, Brzesko, Chrzanów, Radom
 • komputery i oprogramowanie, oprogramowanie dla budownictwa, oprogramowanie sklepu
 • oprogramowanie księgowość, magazyn, faktury, finanse
Joomla - wprowadzenie

Joomla jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS w internecie.

Ciągle się rozwija i pozwala osobą bez doświadczenia założyć dobrze wyglądającą stronę internetową. Tworzenie strony www na Joomli jest o tyle łatwiejsze, że nie wymaga znajomości Żadnego języka programowania a tylko podstawowych zasad działania stron internetowych.

Tworzenie strony internetowej na Joomli przebiega w paru krokach.

Po pierwsze, zakładamy konto na hostingu, darmowym bądź nie, w zależności od naszych potrzeb. Po drugie, przesyłamy pliki Joomli na naszą nową domenę. Po trzecie, instalujemy Joomlę.

Instalacja jest bardzo prosta i dokładnie opisana w każdym kroku, więc nawet nie doświadczony użytkownik da sobie radę. Po czwarte, po ukończeniu instalacji zostaje nam zmodyfikować naszą stronę za pomocą panelu administratora. Modyfikacje Joomli są o tyle proste że, po ściągnięciu pakietu językowego (jest to coś co wykonuje się w parę chwil), wszystko wygląda prosto i łatwo w obsłudze.

Wielu użytkowników systemu zarządzania treścią Joomla! mimo przywiązania, jakie z pewnością musi pojawić się przy wieloletnim jego użytkowaniu z modyfikacji na modyfikację, staje przed poważnym dylematem, kiedy zaczyna poszerzać swoją działalność o blogowanie.

Czy Joomla nada się do tego, czy może lepiej spróbować Wordpressa, który wydaje się "szyty na miarę" jeśli chodzi o jego funkcjonalność blogerską?

A może zupełnie inny system zarządzania treścią? Co prawda struktura Joomli! Ma pewne niedociągnię w integracji komentarzy z serwisem, jaki zamierzamy prowadzić, ale czy to wystarczający powód, by ją przekreślić?

Blog to obecnie naprawdę istotna część komunikacji internetowej, PR i marketingu. Blog bez komentarzy jest blogiem kadłubkowym, który równie dobrze można nazwać 'bardziej obszernym artykułem'. WordPress jest naprawdę dobrą platformą blogerską, ale to nie jedyna alternatywa.

WordPressa da się polubić. Nadaje się na wiele typów blogów, posiada wiele szablonów oraz dodatków, łatwo poddaje się aktualizacjom . WordPress jest odpowiedni dla pewnego rodzaju przedsięwzięć, szczególnie kiedy mówimy o kimś, kto w temacie jest 'zielony' i potrzebuje jedynie uruchomić prosty, funkcjonalny blog bez wchodzenia w jego niuanse.

Sporo blogerów o ugruntowanej pozycji wybiera WordPressa, ale większość jego udogodnień znajduje swoje odpowiedniki także w Joomli. To, co świadczy o wybrakowaniu Joomli! jest system komentarzy. Co robić? Istnieje już rozwiązanie - to Disqus, system komentarzy doskonale komponujący się z Joomlą!. Nawet niektóre blogi oparte na Wordpress adaptują Disqus na swoje potrzeby. Kwestia pozostaje jednak nadal otwarta - blogować z, czy bez Joomla!?

  Podobne:
Systemy CMS - zarządzanie treścią
Przy tworzeniu stron internetowych często wykorzystuje się nowoczesne i bard
Tworzenie stron internetowych
Jest wiele rodzajów stron internetowych i każdą z nich tworzy się inaczej.

 • Praca w sieci

  Ludzie coraz częściej poszukują dodatkowych źródeł zarobku. Ostatnim takim popularnym źródłem stał ... • Graficzna oprawa strony

  Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sk... • Zaistnieć w sieci

  Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego działalność czy też nawet zwykły blog dotarł do jak najwięks...


Designed by www.nucleuscms.pl