Z bloga

Zarabianie na stronie internetowej

Z pewnością każdy kto posiada własną stronę internetową chciałby na mniej zarobić. Jest mnóstwo ser...

Optymalizacja strony WWW

Dobra optymalizacja -> Skuteczne Pozycjonowanie SEO czyli optymalizacja w kierunku pozycjonowani...

Od czego zacząć? Strona internetowa

Masz pracę, codziennie wstajesz rano i idziesz do pracy na 8 lub więcej godzin. Z utęsknieniem wycz...

Pewnie wielu z nas chciało mieć własną stronę internetową o swoim hobby czy pracy. W tym artykule opiszę jak zacząć naszą przygodę w świecie Internetu.

Na początek musimy się dowiedzieć czy będziemy mieć w ogóle w przyszłości czas dla naszej strony, bo przecież trzeba ciągle nad nią pracować. Przy decyzji o założeniu strony internetowej każdy ma zapał do pracy, czasami siedzi się godzinami nad nowymi artykułami dla niej czy nad grafiką, ale w przyszłości to się zmienia.

Więcej…

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów na swą firmę i przedstawienie im swej oferty? Czy taka reklama musi wiązać się z wysokimi kosztami?

Reklama nie musi być droga, a Internet daje współczesnym przedsiębiorcom nieograniczone możliwości. Firmowa strona internetowa to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki niej można nie tylko zaprezentować swą ofertę milionom odbiorców wiadomości na całym świecie, ale także wzbudzić ich zaufanie.

Więcej…
 • strona www, responsywna strona, strona www tanio, strona mobilna
 • strony internetowe Kielce, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Kraków
 • strony internetowe Katowice, Częstochowa, Brzesko, Chrzanów, Radom
 • komputery i oprogramowanie, oprogramowanie dla budownictwa, oprogramowanie sklepu
 • oprogramowanie księgowość, magazyn, faktury, finanse
Jak założyć bloga?

Jak założyć bloga? To bardzo proste! Wystarczy odnaleźć w internecie jeden z portali, które umożliwiają jego założenie.

Na całe szczęście, prawie wszystkie serwisy, na których można założyć bloga, są całkowicie darmowe. Angielski Wordpress czy Blogspot lub polski Blog.pl albo Onet bez opłat pozwalają na posiadanie konta. To oznacza, że wystarczy tylko potwierdzić e-mailem swoje dane, by już po chwili cieszyć się swoim własnym zakątkiem internetu.

Kiedy już uda nam się zarejestrować i potwierdzić cały proces, będziemy mogli przejść do kształtowania naszego bloga. Większość serwisów umożliwia nie tylko założenie bloga, ale również jego całkowitą personalizację. Oznacza to, że wygląd będzie zależał tylko i wyłącznie od nas. Do wyboru są miliony skórek standardowych, w które będziemy mogli ubrać naszego nowego bloga, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, by zaprojektować coś samemu lub poprosić o to znajomych. To może być cokolwiek - rysunek, obraz, projekt graficzny... dzięki temu nasza własna strona będzie przedstawiała to, jacy tak naprawdę jesteśmy i co sobą reprezentujemy.

Ważne, by uzupełnić rubrykę "o mnie". Kilka prostych zdań o sobie potrafi zdziałać cuda! Od tej chwili wszyscy odwiedzający bloga będą wiedzieli, z kim mają do czynienia, jak mamy na imię lub co robimy. Rubryka ‘o mnie’ jest równie ważna jak ogólny wygląd bloga, bo mówi o swoim właścicielu.

Kiedy już uporamy się z personalizacją całości, czas dodać pierwszy wpis. Wszystkie istniejące platformy blogowe umożliwiają pisanie na swoich łamach w bardzo prosty sposób. Coraz mniej jest tradycjonalistów, którzy swoje wpisy tworzą w edytorze tekstu lub notatniku. Z roku na rok przybywa ludzi, którzy artykuły, teksty i wspomnienia na bloga piszą na samym blogu, w ten sposób, że są one o wiele świeższe i bardziej prawdziwe. Relacja na gorąco może nie nadaje się do gazety, ale ile mówi o uczuciach piszącego! Dlatego blogi są całkowicie otwarte na takie eksperymenty. Jeśli zrobimy błąd lub będziemy chcieli coś poprawić, nie ma problemu - możemy zawsze skorzystać z opcji edycji w czasie rzeczywistym, która bardzo szybko wymaże pomyłkę lub błąd. Tej samej opcji będziemy mogli użyć, by dodać czegoś do tekstu lub odpowiedzieć oficjalnie czytelnikom.

Jak widać, założenie bloga nie jest wcale trudne. Co więcej, daje mnóstwo frajdy i zabawy, a do tego za pośrednictwem bloga możemy poznać mnóstwo osób. Jeśli piszemy po angielsku, osoby te mogą być równie dobrze z Chin lub Brazylii. Wystarczy, by znały chociaż trochę angielski, by mogły zagłębić się w nasz świat.

  Podobne:
Jak założyć i prowadzić własnego bloga?
Jak założyć bloga? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób chcąc zacząć swoją
Uzależnienie od Internetu
Uzależnienie od InternetuProblem uzależnienia od Int

 • Praca w sieci

  Ludzie coraz częściej poszukują dodatkowych źródeł zarobku. Ostatnim takim popularnym źródłem stał ... • Graficzna oprawa strony

  Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sk... • Zaistnieć w sieci

  Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego działalność czy też nawet zwykły blog dotarł do jak najwięks...


Designed by www.nucleuscms.pl