Z bloga

Zarabianie na stronie internetowej

Z pewnością każdy kto posiada własną stronę internetową chciałby na mniej zarobić. Jest mnóstwo ser...

Optymalizacja strony WWW

Dobra optymalizacja -> Skuteczne Pozycjonowanie SEO czyli optymalizacja w kierunku pozycjonowani...

Od czego zacząć? Strona internetowa

Masz pracę, codziennie wstajesz rano i idziesz do pracy na 8 lub więcej godzin. Z utęsknieniem wycz...

Pewnie wielu z nas chciało mieć własną stronę internetową o swoim hobby czy pracy. W tym artykule opiszę jak zacząć naszą przygodę w świecie Internetu.

Na początek musimy się dowiedzieć czy będziemy mieć w ogóle w przyszłości czas dla naszej strony, bo przecież trzeba ciągle nad nią pracować. Przy decyzji o założeniu strony internetowej każdy ma zapał do pracy, czasami siedzi się godzinami nad nowymi artykułami dla niej czy nad grafiką, ale w przyszłości to się zmienia.

Więcej…

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów na swą firmę i przedstawienie im swej oferty? Czy taka reklama musi wiązać się z wysokimi kosztami?

Reklama nie musi być droga, a Internet daje współczesnym przedsiębiorcom nieograniczone możliwości. Firmowa strona internetowa to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki niej można nie tylko zaprezentować swą ofertę milionom odbiorców wiadomości na całym świecie, ale także wzbudzić ich zaufanie.

Więcej…
 • strona www, responsywna strona, strona www tanio, strona mobilna
 • strony internetowe Kielce, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Kraków
 • strony internetowe Katowice, Częstochowa, Brzesko, Chrzanów, Radom
 • komputery i oprogramowanie, oprogramowanie dla budownictwa, oprogramowanie sklepu
 • oprogramowanie księgowość, magazyn, faktury, finanse
Graficzna oprawa strony

Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sklepów, prywatnymi blogami, oficjalnymi stronami informacyjnymi państwowych instytucji, itp.), trudno wyobrazić sobie, aby zawierały wyłącznie tekst.

Zupełnie nieodzownym elementem każdej strony wydają się bowiem odpowiednio dobrane do jej tematyki i stylu ilustracje lub fotografie.

Rodzaje zdjęć

Zdjęcia na stronie www nie tylko ożywiają jej wygląd i ułatwiają lekturę tekstu, ale czasem są wręcz niezbędne dla właściwego zrozumienia jego treści. W przypadku prywatnych stron i blogów są one najczęściej wykonane przez samego autora i dotyczą konkretnych postów lub wiadomości. Jeśli ktoś prowadzi blog kulinarny jest w pełni zrozumiałe, że umieszczone na stronie zdjęcia potraw będą wyobrażały właśnie te, które zostały przygotowane przez autora. Inaczej może być w przypadku stron o tematyce bardziej ogólnej albo odnoszących się do zagadnień rozwoju osobistego, edukacji czy szeroko rozumianej kultury.

Autorzy takich stron sięgają często po reprodukcje znanych obrazów albo zdjęć osób, o których piszą, czyniąc je ilustracją dla swoich tekstów. Zamieszczając cudze, ale powszechnie znane i dostępne fotografie, nie ponoszą w związku z tym żadnych kosztów, ale podają ich źródło w Internecie albo w opracowaniach, z których zostały zeskanowane.

Do wyboru, do koloru

Jeszcze inną grupą fotografii są zdjęcia, które są przechowywane przez banki zdjęć, które za drobną opłatą udostępniają szeroki wachlarz zdjęć o różnej tematyce i stylistyce. Są one najczęściej pogrupowane tematycznie, co znacznie ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla swojej strony internetowej.

Jaki rodzaj fotografii jest więc najlepszy dla stworzenia interesującej i spójnej strony? Oczywiście nie ma tu jednej zasady, ponieważ to, co sprawdza się w przypadku neutralnego emocjonalnie i profesjonalnego portalu, będzie raziło na prywatnym, bardzo osobistym blogu. Dlatego dobór zdjęć powinien być jak najściślej powiązany z charakterem strony, a wtedy możemy być pewni, że ją odpowiednio wzbogaci i upiększy.

  Podobne:
Jak założyć i prowadzić własnego bloga?
Jak założyć bloga? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób chcąc zacząć swoją
Uzależnienie od Internetu
Uzależnienie od InternetuProblem uzależnienia od Int

 • Praca w sieci

  Ludzie coraz częściej poszukują dodatkowych źródeł zarobku. Ostatnim takim popularnym źródłem stał ... • Zaistnieć w sieci

  Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego działalność czy też nawet zwykły blog dotarł do jak najwięks... • Graficzna oprawa strony

  Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sk...


Designed by www.nucleuscms.pl