Z bloga

Zarabianie na stronie internetowej

Z pewnością każdy kto posiada własną stronę internetową chciałby na mniej zarobić. Jest mnóstwo ser...

Optymalizacja strony WWW

Dobra optymalizacja -> Skuteczne Pozycjonowanie SEO czyli optymalizacja w kierunku pozycjonowani...

Od czego zacząć? Strona internetowa

Masz pracę, codziennie wstajesz rano i idziesz do pracy na 8 lub więcej godzin. Z utęsknieniem wycz...

Pewnie wielu z nas chciało mieć własną stronę internetową o swoim hobby czy pracy. W tym artykule opiszę jak zacząć naszą przygodę w świecie Internetu.

Na początek musimy się dowiedzieć czy będziemy mieć w ogóle w przyszłości czas dla naszej strony, bo przecież trzeba ciągle nad nią pracować. Przy decyzji o założeniu strony internetowej każdy ma zapał do pracy, czasami siedzi się godzinami nad nowymi artykułami dla niej czy nad grafiką, ale w przyszłości to się zmienia.

Więcej…

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów na swą firmę i przedstawienie im swej oferty? Czy taka reklama musi wiązać się z wysokimi kosztami?

Reklama nie musi być droga, a Internet daje współczesnym przedsiębiorcom nieograniczone możliwości. Firmowa strona internetowa to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki niej można nie tylko zaprezentować swą ofertę milionom odbiorców wiadomości na całym świecie, ale także wzbudzić ich zaufanie.

Więcej…
 • strona www, responsywna strona, strona www tanio, strona mobilna
 • strony internetowe Kielce, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Kraków
 • strony internetowe Katowice, Częstochowa, Brzesko, Chrzanów, Radom
 • komputery i oprogramowanie, oprogramowanie dla budownictwa, oprogramowanie sklepu
 • oprogramowanie księgowość, magazyn, faktury, finanse
Banery reklamowe

Większość osób jest wzrokowcami.

Co to oznacza?

Taka osoba zapamiętuje to, co zobaczyła. Wzrok jest jej dominującym zmysłem. Mają to na uwadze twórcy reklamy. Jej formy graficzne jest bardzo różnorodne. Znane są nam dobre wszelkie plakaty i billboardy. Dzięki nim można się reklamować w różnych miejscach. Plakaty mogą reklamować usługi, filmy, spektakle teatralne, seanse kinowe, ważne premiery czy koncerty gwiazd.

Plakaty umieszcza się również w sklepach. Informują nam o aktualnych promocjach i tym, co jest modne w danym sezonie. Na billboardach można reklamować praktycznie wszystko: bieliznę, kosmetyki, ubrania, artykuły ogrodnicze, sprzęt RTV. Umieszcza się je w centrum miasta, tak aby kierowcy i piesi mogli na nie spoglądać.

Bardzo znane formy reklamy graficznej to również wszelkiego rodzaju ulotki i foldery. Spotykamy je bardzo często. Na takich kartkach można wydrukować logo firmy, informacje o produktach i oferowanych usługach. Podaje się również adres siedziby i namiary kontaktowe: telefon mail oraz oczywiście adres strony internetowej, ponieważ to w dzisiejszych czasach podstawa.

Reklama internetowa również ma wiele form graficznych. Bardzo znane są bannery, czyli ikonki umieszczane w górnej części witryny. Mniejszy jest umieszczany są w paskach bocznych witryn, button. Jest to, tym samym, najmniejsza pod względem rozmiarów forma reklamy. Wyświetla się także pupup. To reklamy otwierane w nowym oknie naszej przeglądarki. Znany jest też scroller, mały pasek na dole strony.

Na możliwości osiągnięcia sukcesu komercyjnego w Internecie składa się przede wszystkim skuteczny marketing.

Jeśli definicja skutecznego marketingu byłaby znana to problem skutecznej reklamy właściwie by nie istniał. A istnieje. Firmy mają do wyboru nie tylko różne rodzaje reklam, ale także szeroką gamę możliwości, jeśli chodzi o ich zastosowanie.

Mówiąc wprost Internet to medium, gdzie niekoniecznie muszą sprawdzać się gotowe przepisy na sukces, a miejsce gdzie liczy się idea i innowacyjność. Obecnie technologia i możliwości, jakimi dysponują graficy są bardzo zaawansowane. Wymyślne kreacje połączone z dźwiękiem czy elementami wideo stają się standardem. Do lamusa powoli odeszły już statyczne banery reklamowe w formacie GIF, których możliwości były zdecydowanie ograniczone przez brak możliwości zastosowania multimediów i przy dobrej jakości - duży rozmiar.

Właściwie także coraz rzadziej spotyka się banery animowane (także format GIF), które jednak jeszcze funkcjonują.

Kategorią, która nie wymarła, a przeżywa okres największego rozkwitu są banery interaktywne. W Polsce istnieją zaledwie od 6 lat. Animacje tworzone w oparciu o technologie firmy Macromedia Shockwave oraz Flash są zdecydowanie najpopularniejszą formą reklamy w sieci.

W dodatku spory potencjał programistyczny dostarcza tu język skryptowy ActionScript, który jest potrzebny, aby moc wykonać różne akcje na żądanie użytkownika. Całość prezentacji opiera się o grafikę wektorową, której charakterystycznymi elementami są płynne przejścia, ruchowe zwolnienia i setki innych możliwych efektów, których nie sposób uzyskać za pomocą tradycyjnej grafiki.

  Podobne:
Agencje reklamowe
Dzisiejsze agencje reklamowe to prawdziwe domy reklamy.
Breloki reklamowe jako przydatny i pomysłowy gadżet reklamowy
Gadżety reklamoweReklama jest bardzo ważnym zj

 • Praca w sieci

  Ludzie coraz częściej poszukują dodatkowych źródeł zarobku. Ostatnim takim popularnym źródłem stał ... • Zaistnieć w sieci

  Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego działalność czy też nawet zwykły blog dotarł do jak najwięks... • Graficzna oprawa strony

  Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sk...


Designed by www.nucleuscms.pl