Z bloga

Zarabianie na stronie internetowej

Z pewnością każdy kto posiada własną stronę internetową chciałby na mniej zarobić. Jest mnóstwo ser...

Optymalizacja strony WWW

Dobra optymalizacja -> Skuteczne Pozycjonowanie SEO czyli optymalizacja w kierunku pozycjonowani...

Od czego zacząć? Strona internetowa

Masz pracę, codziennie wstajesz rano i idziesz do pracy na 8 lub więcej godzin. Z utęsknieniem wycz...

Pewnie wielu z nas chciało mieć własną stronę internetową o swoim hobby czy pracy. W tym artykule opiszę jak zacząć naszą przygodę w świecie Internetu.

Na początek musimy się dowiedzieć czy będziemy mieć w ogóle w przyszłości czas dla naszej strony, bo przecież trzeba ciągle nad nią pracować. Przy decyzji o założeniu strony internetowej każdy ma zapał do pracy, czasami siedzi się godzinami nad nowymi artykułami dla niej czy nad grafiką, ale w przyszłości to się zmienia.

Więcej…

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów na swą firmę i przedstawienie im swej oferty? Czy taka reklama musi wiązać się z wysokimi kosztami?

Reklama nie musi być droga, a Internet daje współczesnym przedsiębiorcom nieograniczone możliwości. Firmowa strona internetowa to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki niej można nie tylko zaprezentować swą ofertę milionom odbiorców wiadomości na całym świecie, ale także wzbudzić ich zaufanie.

Więcej…
 • strona www, responsywna strona, strona www tanio, strona mobilna
 • strony internetowe Kielce, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Kraków
 • strony internetowe Katowice, Częstochowa, Brzesko, Chrzanów, Radom
 • komputery i oprogramowanie, oprogramowanie dla budownictwa, oprogramowanie sklepu
 • oprogramowanie księgowość, magazyn, faktury, finanse
Aukcje internetowe

Aukcje internetowe są jedną z ciekawszych form robienia zakupów w Internecie. Tu handel toczy się nieprzerwanie, zaś serwisy aukcyjne są chętnie i często odwiedzane zarówno przez kupujących jak i sprzedających.

Akcje internetowe można przyrównać do wielkich bazarów, na których można kupić praktycznie wszystko. Książki, ubrania, sprzęt komputerowy... co tylko chcemy, i to jeszcze w atrakcyjnych cenach. Aukcje to miejsce w którym swe produkty wystawiają zarówno wielcy przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Im zależy na jednym - sprzedać jak najwięcej za jak najwyższą cenę. Klienci, którzy odwiedzają aukcje internetowe, mają już inne zadanie. Oni chcą kupić jak najwięcej, za jak najniższą cenę. Stąd też licytacja w Internecie i sprzedaż lub kupowanie na aukcjach jest dla niektórych czymś w rodzaju gry.

Jak kupować na aukcjach internetowych?

Kupowanie na aukcjach internetowych nie jest, wbrew pozorom, szczególnie skomplikowanym zadaniem. Najpierw trzeba znaleźć przedmiot, który ma być zakupiony. Wymaga to wpierw przejrzenia licznych ofert sprzedaży i wybrania tej najbardziej atrakcyjnej. Każdy towar powinien być przez sprzedającego starannie opisany i ten opis należy dokładnie przeczytać przed dokonaniem zakupów. To, w jaki sposób można zamówić dany towar, zależy głównie od rodzaju aukcji. Są aukcje oparte na licytacji, są też aukcje, które mają opcje „Kup teraz!”. W pierwszym przypadku potencjalny klient musi zaczekać do końca licytacji. Zostanie on właścicielem przedmiotu wtedy, gdy jego oferta zapłaty okaże się najwyższa.

W przypadku drugiej opcji staje się właścicielem danego przedmiotu praktycznie od razu (oczywiście pod warunkiem, że za niego zapłaci). Taka aukcja właściwie w niczym nie różni się od sprzedaży prowadzonej w „tradycyjnych” sklepach internetowych. Cena jest ściśle określona, określone są również inne zasady związane z procesem kupna i sprzedaży. Warto podkreślić, że największa zaletą dla osoby kupującej jest brak opłat związanych z uczestnictwem w licytacji.

Jak sprzedawać na aukcjach internetowych?

Aukcje internetowe to raj dla kupujących i wiele nowych możliwości dla sprzedających. Wystawianie poszczególnych przedmiotów na aukcję nie jest wcale zadaniem trudnym. Tak jak w sklepie internetowym ważne jest przede wszystkim dokładne zaprezentowanie produktu i przedstawienie jego najważniejszych cech. Opis to nie wszystko - większym powodzeniem cieszą się te aukcje, gdzie obok opisu pojawia się również zdjęcie oferowanego produktu. Dodawanie zdjęć w czasach, gdy z fotografii cyfrowej może korzystać praktycznie każdy, nie jest zbyt dużym problemem, warto zatem poświęcić kilka dodatkowych minut na wzbogacenie swej prezentacji właśnie w ten sposób. Sprzedaż na aukcji internetowej dla osoby sprzedającej wiąże się zazwyczaj z pewną opłatą. W większości serwisów jest to niewielka oplata za wystawienie przedmiotu na aukcję, w niektórych - prowizja pobierana od wartości sprzedanych produktów. Dodatkowe opłaty są też pobierane za dodatkowe usługi, jak wyróżnienie aukcji czy umieszczenie jej na pierwszej stronie serwisu. Aukcje internetowe są obecnie bardzo popularne. Chwalą je sobie i sprzedający, i kupujący. Nic dziwnego, że obok słynnego Allegro pojawiają się ciągle nowe serwisy aukcyjne.

  Podobne:
Istota analizy biznesowej
Analiza biznesowaBusiness Analysis, czyli analiza biz
Programy firmowe dla hurtowni
Programy firmowe do hurtowniHurtownie to mniejsze

 • Praca w sieci

  Ludzie coraz częściej poszukują dodatkowych źródeł zarobku. Ostatnim takim popularnym źródłem stał ... • Graficzna oprawa strony

  Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sk... • Zaistnieć w sieci

  Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego działalność czy też nawet zwykły blog dotarł do jak najwięks...


Designed by www.nucleuscms.pl