Z bloga

Zarabianie na stronie internetowej

Z pewnością każdy kto posiada własną stronę internetową chciałby na mniej zarobić. Jest mnóstwo ser...

Optymalizacja strony WWW

Dobra optymalizacja -> Skuteczne Pozycjonowanie SEO czyli optymalizacja w kierunku pozycjonowani...

Od czego zacząć? Strona internetowa

Masz pracę, codziennie wstajesz rano i idziesz do pracy na 8 lub więcej godzin. Z utęsknieniem wycz...

Pewnie wielu z nas chciało mieć własną stronę internetową o swoim hobby czy pracy. W tym artykule opiszę jak zacząć naszą przygodę w świecie Internetu.

Na początek musimy się dowiedzieć czy będziemy mieć w ogóle w przyszłości czas dla naszej strony, bo przecież trzeba ciągle nad nią pracować. Przy decyzji o założeniu strony internetowej każdy ma zapał do pracy, czasami siedzi się godzinami nad nowymi artykułami dla niej czy nad grafiką, ale w przyszłości to się zmienia.

Więcej…

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów na swą firmę i przedstawienie im swej oferty? Czy taka reklama musi wiązać się z wysokimi kosztami?

Reklama nie musi być droga, a Internet daje współczesnym przedsiębiorcom nieograniczone możliwości. Firmowa strona internetowa to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki niej można nie tylko zaprezentować swą ofertę milionom odbiorców wiadomości na całym świecie, ale także wzbudzić ich zaufanie.

Więcej…
 • strona www, responsywna strona, strona www tanio, strona mobilna
 • strony internetowe Kielce, Gdańsk, Poznań, Toruń, Rzeszów, Kraków
 • strony internetowe Katowice, Częstochowa, Brzesko, Chrzanów, Radom
 • komputery i oprogramowanie, oprogramowanie dla budownictwa, oprogramowanie sklepu
 • oprogramowanie księgowość, magazyn, faktury, finanse
ABC poprawnego funkcjonowania serwerowni

Poprawne funkcjonowanie serwerowniSzybki rozwój technik informatycznych sprawił, że dziś funkcjonowanie jakiejkolwiek firmy bez dostępu do sieci wydaje się praktycznie niemożliwe.

Dziś szybki przesył danych i dostęp do wiadomości jest niezmiernie ważnym czynnikiem dla wielu przedsiębiorstw. Sercem systemu teleinformatycznego każde firmy jest serwerownia. Można ja scharakteryzować jako oddzielne pomieszczenie w którym znajdują się serwery, czyli urządzenia odpowiadające za prawidłową pracę sieci w danym przedsiębiorstwie.

Pomieszczenie

Serwerownie zanim zaczną funkcjonować wymagają odpowiednio przygotowanego pomieszczenia. Bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, oscylującej w okolicach 20 stopni. Pamiętajmy bowiem o tym, że pracujące serwery wydzielają spore ilości ciepła, którego w jakiś sposób musimy się pozbyć. W przypadku dużej ilości urządzeń, niezbędny może się okazać montaż klimatyzacji. Równie ważne dla poprawnej pracy całego systemu jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza. W większych serwerowniach stosuje się także specjalne wykładziny, których zadaniem jest zapobieganie gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych. Jednym z ważniejszych aspektów poprawnej pracy każdej serwerowni jest bezproblemowy dostęp do internetu. Ryzyko odcięcia od sieci można zminimalizować podpisując umowy z co najmniej dwoma dostawcami sygnału.

Zasilanie

Kluczowym aspektem jest jednak właściwe zasilanie dla serwerowni. Wszystkie pracujące w takim pomieszczeniu urządzenia są niezwykle czułe na wszelkiego rodzaju zaniki napięcia. W ich wyniku dochodzi do restartu systemu i czasowego zawieszenia funkcjonowania całej sieci. Poza tym takie sytuacje mogą stać się nawet przyczyną poważniejszych awarii samego sprzętu. W celu ograniczenia występowania zjawisk tego typu stosuje się różnorodne zabezpieczenia. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego obiektu. Doskonałym rozwiązaniem są te budynki, które posiadają przynajmniej dwa przyłącza elektryczne. W przypadku awarii jednego źródła, system automatycznie może się wtedy przełączyć na drugie. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku zastosowania zasilania awaryjnego, które zapewni nam napięcie w ciągu kilku krytycznych sekund, zanim system nie przełączy się pomiędzy oboma źródłami zasilania. Nieco gorzej sprawa wygląda w obiektach nie posiadających takich możliwości. Takie serwerownie powinny być wyposażone we własne agregaty prądotwórcze, które w krytycznym okresie przejmą na siebie zaopatrywanie w prąd wszelkich elementów serwerowni. Nowoczesne urządzenia tego typu już w ciągu kilku sekund uzyskują maksymalną moc i mogą stanowić źródło alternatywnego zasilania nawet przez dłuższy czas.

W dzisiejszych czasach budowa serwerowni na odpowiednim standardzie jest zadaniem bardzo kosztownym. Jednak w przypadku niektórych firm, taki wydatek może okazać się niezbędny, aby móc zapewnić ich bezpieczne i nieprzerwane funkcjonowanie.

  Podobne:
Reklama w portalach społecznościowych
Reklama w portalach społecznościowychPo
Co to jest grafika rastrowa - zapis rastrowy
Grafika rastrowaObraz zapisany w postaci grafiki rastr

 • Graficzna oprawa strony

  Mimo że strony internetowe dotyczą różnej tematyki i spełniają różne funkcje (mogą być witrynami sk... • Zaistnieć w sieci

  Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego działalność czy też nawet zwykły blog dotarł do jak najwięks... • Praca w sieci

  Ludzie coraz częściej poszukują dodatkowych źródeł zarobku. Ostatnim takim popularnym źródłem stał ...


Designed by www.nucleuscms.pl